Eğitim ve öğrenme yöntemlerinin değiştiğinin farkında mısınız?
Eğitim ve öğretim faaliyetlerinizi internet ve elektronik ortama taşıyoruz

Genel

e-eğitim Terimleri

LMS LMS; asenkron olarak tanımlanan farklı zamanlı eğitimlerde, öğrenenlere kurs/eğitim/ders içeriklerinin sunulmasını, ölçme ve değerlendirme yapılmasını ve öğrenenlerle ilgili ayrıntılı raporlara ulaşılmasını sağlayan bir yönetim yazılımıdır. LMS’ler, kullanıcılara eğitimlerin atanmasını, hangi kullanıcının hangi eğitimin ne kadarını tamamladığının bilgisine ulaşmayı, eğitim süresince yapılan sınavlardaki başarı düzeyinin görüntülenmesini sağlayan web tabanlı uygulamalardır.   SCORM Scorm kısaca; standart eğitim  Devamı »

e-Eğitim ve e-Öğrenme, Genel | 8 Ocak 2013

Öğrenme/Eğitim Yönetim Sistemi (LMS) Nedir?

Eğitim/Öğrenme Yönetim Sistemi olarak adlandırılan LMS (Learning Management System); asenkron olarak tanımlanan farklı zamanlı eğitimlerde, öğrenenlere kurs/eğitim/ders içeriklerinin sunulmasını, ölçme ve değerlendirme yapılmasını ve öğrenenlerle ilgili ayrıntılı raporlara ulaşılmasını sağlayan bir yönetim yazılımıdır. Sistem aynı zamanda öğrenenlerin kurs ya da eğitim seçmelerine ve bunlara kayıt olmalarına olanak verir. LMS yazılımları, eğitimlerin internet üzerinden yapılmasını sağlayan platformlardır. Bu  Devamı »

e-Eğitim ve e-Öğrenme, Genel | 7 Ocak 2013

e-öğrenme

E-Öğrenme Nedir? E-öğrenme bilgisayar ağı bulunan bir platform üzerinden sunulan, web tabanlı bir eğitim sistemidir. E-öğrenme sistemleri eğitim içerik ve araçlarının uygunluk ve doğruluklarının sürekli olarak takip edilmesine ve gerekli değişikliklerin her an yapılabilmesine olanak sağlar. Bilgisayar tabanlı bir eğitim sistemi olması nedeniyle teknolojinin tüm imkanlarının kullanılmasının ve zengin işitsel ve görsel materyallerle eğitimi anlaşılır  Devamı »

e-Eğitim ve e-Öğrenme, Genel | 4 Ocak 2013